Fizikalna Terapija

Razvoj Fizikalne Terapije

Fizikalna terapija predstavlja primenu razlicitih prirodnih agenasa u svrhu lecenja oboljenja misica, nerava, kostiju i mnogih drugih struktura. Glavni cilj ove terapije je smanjiti bol i omoguciti pacijentu da nesmetano obavlja svakodnevne aktivnosti. Posebna prednost fizikalne terapiie je ta sto se na ovaj nacin izbegava unosenje lekova protiv bolova osim u slucajevima kada je to neizbezno. Aparaturna tehnika koja se koristi u fizikalnoj terapiji je poslednjih godina dozivela svoju ekspanziju i samim tim ucinkovitost i bezbednosne standardne podigla na najvisi moguci nivo.

Ključ za oporavak i snagu vašeg tela

Terapija Laserom

Laser je u poslednje vreme jedna od najucinkovitijih terapijskih procedura u savremenoj medicini. Njegovu primenu vidjamo u hirurgiji, stomatologiji, dermatologiji i fizikalnoj medicini. Sama rec laser je skracenica za od "light amplification of stimulated emission of radiation".

Terapijski Ultrazvuk

Ultrazvucna terapija u fizikalno medicini predstavlia primenu zvucnih talasa u ciliu lecenja razlicitin obolenjaa. Ova metoda se koristi decenijama unazad i potpuno je bezbolna i jako prijatna za paciente.

Magnetoterapija

Magnetoterapiia podrazumeva primenu elektromagnetnog polja u terapijske svrhe. Delovanje magnetnog polja ima visestruke benefite po zdravlie i sirok spektar stanja koja mogu biti tretirana. Odlikuje je visoka efikasnost u regeneraciji ostecenih tkiva, u prvom redu kod zarastanja preloma.

Kineziterapija

Kineziterapija je rec koja zbunjuje mnoge pacijente i cesto je povezuju sa narodom sa dalekog istoka zbog naziva mada nema nikakve veze sa njima. Rec "Kinezis" znaci pokret pa tako kineziterapija u bukvalnom prevodu znaci terapija pokretom.

Otkrijte tajne oporavka uz vrhunsku fizikalnu terapiju

Terapija Laserom

Laser je u poslednje vreme jedna od najucinkovitijih terapijskih procedura u savremenoj medicini. Njegovu primenu vidjamo u hirurgiji, stomatologiji, dermatologiji i fizikalnoj medicini. Sama rec laser je skracenica za od “light amplification of stimulated emission of radiation”. U fizikalnoj terapiji su najcesce su u primeni laseri male snage jer su kao takvi najbezbedniji i njihova primena je bezbolna.
 
Tokom terapije pacijent je u relaksiranom polozaju i fizioterapeut ce ga uputiti u citavu proceduru pre pocetka terapije. Sama primena je potpuno bezbolna i pacijent ne oseca nikakve senzacije. Aplikacija lasera se vrsi na vise tacaka u zavisnosti od velicine tretirane regije. 
 
Terapijska svojstva lasera su sledeca: Analgetsko (smanjuje bol), Antiinflamatorno (protivupalno), Antiedematozno (redukciia otoka), Biostimulativo (ubrzava regeneraciju ostecenih tkiva)
Laser se može primeniti u ledjima i vratu, na rupturi mišića, istegnuću ligamenata, smrznutom ramenu, kao i na svim drugim povredama, prelomima i drugim stanjima.

Terapijski Ultrazvuk

Ultrazvucna terapija u fizikalno medicini predstavlia primenu zvucnih talasa u ciliu lecenja razlicitin obolenja. Ova metoda se koristi decenijama unazad i potpuno je bezbolna i jako prijatna za paciente.

Efekti koji se postizu ultrazvuvnom terapijom su mehanicki, termicki i hemiski. Mehanicki dolazi do mikromasaze mekih tkiva uporedo sa zagrevanjem. Na ovaj nacin se povecava prokrvlienost i ubzava metabolizam celija.

Magnetoterapija

Magnetoterapiia podrazumeva primenu elektromagnetnog polja u terapijske svrhe. Delovanje magnetnog polja ima visestruke benefite po zdravlie i sirok spektar stanja koja mogu biti tretirana. Odlikuje je visoka efikasnost u regeneraciji ostecenih tkiva, u prvom redu kod zarastanja preloma. Nista manje nije uspesna i kod drugih vrsta povreda i oboljenja.
 
Efekti magnetoterapije su analgetski, protivupalni, smanjuju otok i
ubrzavaju regeneraciju (zarastanje rana, preloma i ostecenih tkiva).
Magnetoterapija je potpuno bezbedna i bezbolna terapija. 

Njena primena je nezaobilaza kod zarastanja preloma kostiu i sportskih povreda. Takode, jako je efikasna kod bola u ledjima i vratu. Ostala patoloska stania gde se primenjuje magnetnoterapija su osteporoza, poremecaj cirkulacije, reumatoloska oboljenja, stanja nakon iscrpljujucih bolesti, vanzglobni reumatizam, migrene, neuralgije, neuropatije i mnoga druga.
 

Kineziterapija

Kineziterapiia je rec koja zbunujej mnoge pacijente i cesto je povezuju sa narodom sa dalekog istoka zbog naziva mada nema nikakve veze sa njima. Rec “Kinezis” znaci pokret pa tako kineziterapija u bukvalnom prevodu znaci terapija pokretom.
 
Postavljanje dijagnoze je prvi uslov kako bi zapoceli sa kineziterapijom. Dijagnozu postavlja lekar specijalosta uz pomoc dodatnih diagnostickih procedura kao sto su magnetna rezonanca, rentgen, skener i mnogih drugih. Funkcionalnim statusom fizoterapeut odreduje pokretljivost I duzinu ekstremiteta, misicnu snagu, obim pokreta u zglobovima ili kicmenom stubu, kada se javlja bol itd. Svi ovi podaci nam omogucuju da tacno odredimo koie su vezbe kompetente za konkretnog pojedinca. 
 
Individualni pristup je imperativ u sprovodjenju kineziterapije jer se na ovaj nacin sprecavaju greske i posledice koje se cesto javljaju na kolektivnim treninzima vodjene od strane nestrucnih lica. Nase telo je kompleksno i svi smo jako razliciti i nikako ne mozemo I ne smemo svi raditi identicne vezbe. Stoga pazite kome poveravate vasu kicmu jer drugu nemate.

Stanja koja se lece kineziterapijom  su mnogobrojna  i navescemo samo neka: bol u ledjima i vratu, sportske povrede, reumatska obolienia osteoporoza, deformiteti kicmenog stuba, deformiteti kolena i stopala neuroloska obolenja i kardio-respiratorna obolenja.

Prijavite se sada i ostvarite svoje ciljeve zajedno s našim stručnim zaposlenima!